Historia

Frisbeegolf zwany również Discgolf jest stosunkowo nowym sportem, uprawianym na całym świecie. Około 30 lat temu Holendrzy poznali ten sport w Ameryce. W Holandii jest 400 zawodowych graczy startujących w zawodach. Są zrzeszeni w 20 związkach. Jako forma spędzania wolnego czasu “Frisbee” jest rozgrywane na plażach i wydmach, “Frisbee” może być rozgrywane indywidualnie i zespołowo. Ważna jest tu szybkość, taktyka, umiejętność, siła. To elementy ważne w każdym stylu.

Ultimate:

Jest to szybka dyscyplina drużynowa, rozgrywana na zawodach w Holandii

Freestyle:

Jest tylko kilku graczy w Holandii. Corocznie organizowane są zawody gdzie najlepsi gracze świata przyjeżdżają by uczestniczyć w meczach. Odrębna część dotyczy technicznych umiejętności np. tak daleko jak jest to możliwe. Czasem zawody są organizowane w Holandii
Frisbeegolf (Discgolf):

Rozgrywany w terenie, zadaniem jest wrzucenie Frisbee do celu zwanego “Pole-hole” najmniejszą liczbą rzutów. Celem jest kosz ze stalowym łańcuchem w którym musi być wrzucony Frisbee. Jest to styl podobny do klasycznego golfa i w ten gramy w Jaskółce ( Polska ). Najważniejszy w Frisbee jest “Duch Gry” ( duch sportowy ), co oznacza, że muszą być respektowane zasady “fair play” i szacunek do przeciwnika, dlatego sędziowie nie są potrzebni.


  • English
  • Nederlands
(c) 2011, Jaskółka. Wszystkie prawa zastrzeżone.